"Зоопарк належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва"
Положення про Київський зоологічний парк загальнодержавного значення

Концтабір „Київський зоопарк”

Столичний зоопарк знову в центрі уваги, але нажаль не через поповнення колекції рідкісними видами, а через безвідповідальне і непрофесійне ставлення працівників звіринця. Київський зоопарк один із найстаріших у Європі, заснований у 1909 році Київським товариством любителів природи. Переживши громадянську війну 1917 року, дві Світові війни та перебудову 90-тих, виникає питання чи переживе нинішню адміністрацію та Київську владу?

Загадкові смерті тварин розпочалися ще в 2007 році, коли директором зоопарку був Федір Ромаш, і тривають досі. При керівництві директора Світлани Берзіної криза у зоопарку тільки поглибилась. За час перебування Берзіної у звіринці померли: один із найбільших слонів у Європі – слон Бой, бізон, амурський тигр, медвідь, зебра, 13 великих пернатих, кінь Пржевальського…

Але за нинішнього директора  Олексія Толстоухова, який був призначений на цю посаду у жовтні 2010,  смертність тварин не лише значно зросла,  але є факти загадкових зникнень тварин. У жовтні цього року журналістське розслідування каналу 1+1 підтвердило факти продажу тварин працівниками Київського зоопарку.

 Молодіжний Рух  Києва у травні цього року провів акцію на захист Київського зоопарку з вимогою не переносити, і не закривати зоопарк. Ми закликали адміністрацію зоопарку негайно поліпшити умови для тварин та запросити для консультацій Європейських експертів. Нагадаємо у 2007 році Столичний  зоопарк було виключено з Європейської асоціації зоопарків і акваріумів (ЄАЗА). Адміністрація не відреагувала на нашу акцію і заклики. І вже через місяць у липні ситуація у зоопарку різко погіршилася у зв’язку з смертями тварин. За інформацією наданою Київським зоопарком на звернення МРК, станом на 01.10.2011 загальна кількість тварин з основної колекції становить 2477 (346 видів). Летальність (смертність) тварин в Київському зоопарку за період з 1 січня по 21 жовтня 2011 року загалом складає 115 особин, з яких ссавців – 26, птахів – 38, рептилій – 22, земноводні – 4, риби – 14, безхребетні – 11. І це тільки протягом дев’яти місяці 2011 року…

Ці цифри звичайно шокують. Але проблема Київського зоопарку не в сьогоднішній чи минулій адміністрації, проблема зоопарку це система. Нажаль, зоопарком призначають керувати не компетентних людей. Федір Ромаш до призначення на посаду директора зоопарку очолював ТОВ «Центральні торгові бані», і взагалі все життя пропрацював у банно-пральних комплексах. Світлана Берзіна мала судимість згідно рішенню суду 1996 року. Але найбільшим знущанням стало призначення Толстоухова – молодшого, сина екс-міністра Анатолія Толстоухова.  Олексій Анатолійович полюбляє полювання і має своє угіддя, де полює на улюблених тварин. Тому і не дивує системність проблем Київського зоопарку. Що не директор, то вузькопрофільний спеціаліст.

На початку листопада 2011 року рахунки Київського зоопарку згідно рішення суду були заарештовані. А причиною арешту рахунків стали борги 2007 року перед компанією ТОВ «Олімпус», борги складають близько 700 тис гривень. У бюджеті міста Києва на 2011 рік на Київський зоопарк передбачено 14 мільйонів 310 тисяч гривень, з яких: 11млн. 503 тис. грн. – заробітна плата та нарахування на неї, 1млн 256 тис. грн. – оплата комунальних послуг та енергоносіїв, корми для тварин – 1млн. 550тис. гривень. Програмою соціально-економічного розвитку м. Києва на 2011 рік передбачено кошти у бюджеті м. Києва в сумі 5млн. 270тис. грн. на будівництво шести об’єктів у Київському зоологічному парку. Відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради від 06.05.2011 №685 «Про забезпечення на 2011 рік природоохоронних заходів у м. Києві» на виконання робіт по Київському зоологічному парку в 2011 році за рахунок коштів Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища передбачено бюджеті призначення в сумі 6 млн. 700тис. гривень.

Вище зазначені  суми дійсно позитивно вражають. Київський  зоопарк завжди відчував брак коштів. А тут у кризовий час виділені гроші на будівництво вольєрів.

Толстоухову молодшому вдалося гарно про  лобіювати фінансові надходження з бюджету 2011. Але чомусь лобіюючи додаткові фінансові надходження до зоопарку (окрім 14 млн. 310тис. гривень основного бюджету) Олексій Анатолійович зовсім забув про існування боргу зоопарку перед ТОВ «Олімпус». Але не дивно, адже гроші на погашення боргу не пройшли би через руки Толстоухова. Інша справа будівництво вольєрів, справа таємнича…

У зв’язку з резонансними фактами загибелі тварин наказом  Мінприроди від 25.06.2010 № 256 було утворено Комісію з комплексної перевірки  Київського зоологічного парку загальнодержавного значення до складу якої увійшли представники міністерства, установ природно-заповідного фонду, наукових установ та громадських організацій. ( Цікаво представники яких громадських організацій???)

За результатами роботи Комісії було виявлено, що площа зоопарку (33,6602га) не відповідає площі зазначеній у рішенні про його створення (39,5га). МРК звернувся до Генеральної прокуратури України з проханням розібратися де поділися 6 гектарів у центрі столиці.

Також на підставі висновків Комісії було рекомендовано КМДА створити наглядову раду зоопарку. яка б опікувалася проблемами зоопарку. Наглядова рада досі не створена, а тварини продовжують гинути.

Відповідно до відповіді  КМДА(від 14.11.2011 №002-3028, за підписом О. Мазурчака) на звернення МРК, незважаючи на смерті тварин у липні-жовтні цього року колектив Київського зоопарку визнається КМДА, як колектив, який «старанно працює у напрямку поліпшення умов утримання тварин,які є в зоологічній колекції зоопарку».

Молодіжний Рух  Києва продовжує боротися за порятунок  тварин та загалом Київського зоопарку. Ми звернулися до президента, прем’єр-міністра, міністра внутрішніх справ, міністра екології та природних ресурсів, генерального прокурора України, голови КМДА, Київського міського голови з проханням негайно втрутитися в ситуацію, яка слалася навколо Київського зоопарку. Також МРК звернулося до Верховної Ради України з проханням створити тимчасову слідчу комісію у зв’язку з ситуацією у зоопарку. Найближчим часом буде проведений телеміст з Московським та Празьким зоопарком за участі відомих екологів на порядку денному НЕГАЙНИЙ ПОРЯТУНОК КИЇВСЬКОГО ЗООПАРКУ!

Перший  заступник голови

Молодіжного Руху Києва                                                                       Денис Тарасов

http://mrkiev.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=259&Itemid=89

Ответить

Вы можете использовать эти HTML теги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  


Громадський проект Київський зоопарк


При использовании любых материалов указание источника обязательно.

Система Orphus