"Зоопарк належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва"
Положення про Київський зоологічний парк загальнодержавного значення

Петиція проти проекту побудови океанаріуму на території Київського зоопарку

Київській міській раді
01044, м. Київ вул. Хрещатик, 36
e-mail: info at kmr.gov.ua

Голові Київської мiської державної адміністрації
Попову О.П.
01044, м.Київ, вул. Хрещатик, 36

Дельфіни занесені до Червоної книги України, Червоного списку Міжнародного Союзу охорони природи, Червоної книги Чорного моря, охороняються Бернською та Боннською конвенціями, угодою АССОВАМS. Їхнє використання та вилов у комерційних цілях заборонені Законом України «Про Червону книгу України». Вилов дельфінів у
природі заборонений спеціальним мораторієм Міністерства охорони навколишнього природного середовища України. Утримання дельфінів у дельфінаріях, океанаріумах суперечить статтям 7, 8 та 25 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

Будівництво океанаріуму у Київському зоопарку – черговий комерційний крок, через який дельфінів утримуватимуть у неволі у неприродних для них умовах. Київ розташований за 400 км від морського узбережжя, дельфіни утримуються у штучно підготованій воді, в яку додається хлор для дезинфекції. Тварини вимушені знаходитися в обмеженому просторі, збідненому оточенні, брати участь у виступах, система тренувань до яких заснована на відчутті голоду. Постійний стрес, неякісне ветеринарне забезпечення, шумове забруднення, нестача руху, шкіряні захворювання, хвороби внутрішніх органів є причиною передчасної смерті дельфінів.

Ряд країн світу, наприклад, частина штатів США, Бразилія, Коста-Ріка, заборонили дельфінарії як заклади, що не відповідають життєвим потребам дельфінів. У 13 державах-членах Євросоюзу (Великобританії, яка закрила всі 30 своїх дельфінаріїв, Естонії, Ірландії, Латвії, Люксембурзі, Австрії, Польщі, Румунії, Словаччині, Словенії, Чехії, Угорщині і Кіпрі) не працюють дельфінарії. У Німеччині з колись існуючих 9 дельфінаріїв зачинено шість. Цього року буде закритий ще один дельфінарій у зоопарку Мюнстера.

Зведення нових дельфінаріїв – гуманітарна проблема, оскільки людина свідомо знищує унікальних представників фауни України заради грошей.

У зв’язку із цим вимагаємо:

* Не допустити будівництва на території зоопарку та в усіх районах Києва нових дельфінаріїв, океанаріумів або інших закладів, що утримуватимуть дельфінів.
* Зупинити функціонування вже існуючого дельфінарію НЕМО за адресою проспект Глушкова, 9, де наразі утримують чотирьох дельфінів та трьох морських котиків.

Підписати петицію можна за цією адресою.

Ответить

Вы можете использовать эти HTML теги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  


Громадський проект Київський зоопарк


При использовании любых материалов указание источника обязательно.

Система Orphus