"Зоопарк належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва"
Положення про Київський зоологічний парк загальнодержавного значення

Звернення директорів зоологічних парків загальнодержавного значення

Фото focus.ua

Президенту України В.Ф. Януковичу

У 2011 році було створено та зареєстровано Асоціацію «Українські Зоопарки та Акваріуми» як добровільне неприбуткове договірне об’єднання зоопарків, акваріумів, підприємств та організацій, які підтримують діяльність зоопарків. Метою створення Асоціації стала гостра необхідність об’єднатися для вирішення спільних проблем зоопарків України.
Засновниками Асоціації виступили п’ять зоопарків України, які мають статус загальнодержавного значення.

Звертаюсь до Вас, шановний Вікторе Федоровичу, з проханням приділити увагу у вирішенні проблемних питань, пов’язаних з організацією діяльності, утриманням та розвитком зоологічних парків загальнодержавного значення як об’єктів природно — заповідного фонду.

На сьогодні гостро постають питання пропаганди природничо-наукових знань, виховання підростаючого покоління в дусі охорони природи, питання соціального виховання, збереження сім’ї і саме зоопарк відіграє в цьому важливу роль та має велике соціальне значення.
Адже на сьогодні мало знайдеться подібних установ, де сім’я в повному складі проводить цілий день.
Протягом року українські зоопарки загальнодержавного значення приймають більше 2 мільйонів відвідувачів.

На жаль, в Україні, як у минулому, так і нині, серйозної уваги проблемам зоопарків не приділялося, незважаючи на те, що ці організації природоохоронного спрямування мають велике просвітницьке та соціально — культурне значення.

Зоопарків загальнодержавного значення в Україні лише 7, у той час як у Чехії їх понад 20, Німеччині – 56, Великій Британії – 153.
Протягом багатьох років не виконується в повному обсязі основний закон, який регламентує діяльність зоопарків – Закон України “Про природно – заповідний фонд”, зокрема стаття 46, яка встановлює фінансування зоопарків загальнодержавного значення з державного бюджету.

На сьогоднішній день всі сім зоопарків загальнодержавного значення належать до комунальної власності територіальних громад наших міст і, відповідно частково фінансуються з місцевих бюджетів, які мають обмежені фінансові можливості.

Зоопарки позбавлені можливості забезпечувати належний рівень утримання тварин в зоопарках, оновлювати та розширювати колекції, розвивати матеріально – технічну базу.

Оплата праці працівників зоопарків здійснюється за найнижчими розрядами Єдиної тарифної сітки, розробленої Міністерством культури та туризму України, де зовсім не враховується те, що зоопарки є об’єктами підвищеної небезпеки, де утримуються унікальні колекції диких тварин, для обслуговування яких необхідні фахівці відповідного профілю високої кваліфікації та рівнем знань.

Враховуючи те, що середня заробітна плата в зоопарках України не перевищує 1000 гривень, гостро стоїть проблема забезпечення зоопарків відповідними фахівцями.

Зоопарки – єдині організації у системі оплати праці, яким не надано право здійснювати доплату за вислугу років.

Для того, щоб забезпечити нормальне функціонування зоопарків, необхідно передбачити в Державному бюджеті України на 2012 рік фінансування зоопарків загальнодержавного значення окремим рядком на рівні захищених статей бюджету згідно вимог чинного законодавства.

Маю велику надію, що наше звернення не обмине Вашої уваги і порушені проблемні питання будуть вирішені на загальнодержавному рівні.

З повагою Президент Асоціації
«Українські Зоопарки та Акваріуми»
О.А. Толстоухов

Источник: Mukola.net

Ответить

Вы можете использовать эти HTML теги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  


Громадський проект Київський зоопарк


При использовании любых материалов указание источника обязательно.

Система Orphus